Co może nam się przydać w kuchni?

Na rynku bez przerwy pojawiają się nowe produkty, które mają na celu wprowadzić większy komfort w życiu każdej gospodyni domowej i każdej innej osoby, która z zamiłowania spędza dużo czasu w kuchni. Wiele z tych akcesoriów na stałe zawitało w ogromnych kuchniach dobrze prosperujących restauracji, inne są w fazie testowania. Mnogość różnorodnych gadżetów oraz pomysłowość kuchennych wynalazców mogą zwalić z nóg. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że o pewnych rzeczach pomagających na co dzień w kuchni nawet byśmy nie pomyśleli.

Jak usunąć przykry zapach z rąk?

Nieprzyjemny zapach dłoni po przygotowaniu posiłku na ogół jest spowodowany przeniknięciem zapachów jedzenia na naszą skórę. Nawet wielokrotne mycie rąk zwyczajnym mydłem zdaje się być bezsensowne, kiedy jeszcze nie tak dawno temu kroiliśmy cebulę, czosnek, mięso i kilka innych rzeczy. Praktyczne gadżety do kuchni nie muszą nas kosztować majątku, a mogą w pewien sposób uchronić przed przykrym zapachem. Jeszcze do niedawna królowały rękawiczki kuchenne, które mimo wszystko powodowały pewnego rodzaju dyskomfort i w pewnym stopniu ograniczały swobodne poruszanie się. Znacznie popularniejszym sposobem na usunięcie przykrych zapachów z dłoni jest mydło stalowe! Ten elegancki kawałek stali nierdzewnej na ogół wykonuje się w kształcie mydła. Właściwości stali skutecznie usuwają wszystkie zapachy, co więcej – mydło samo w sobie jest elementem dekoracyjnym i nie zajmuje dużo miejsca. W zasadzie tyle, co zwykle mydło. W sklepach dostępne jest już od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Przechowywanie żywności

Praktyczne gadżety do kuchni to również te, które pozwolą nam na dłuższe przechowywanie żywności w lodówce. Warto zainteresować się silikonowymi woreczkami, które doskonale sobie radzą z takim zadaniem. Lniane worki to z kolei najlepszy pomysł na przechowywanie ziemniaków i cebuli, które potrzebują dostępu świeżego powietrza. Takie worki to wizualnie dobre rozwiązanie, ale przede wszystkim praktyczne rozwiązanie, ponieważ można je powiesić lub położyć w dogodnym i najlepszym miejscu.

Author: aledesign.com.pl