Pomysły na aranżację korytarza: Przestrzeń powitalna w domu

POMYSŁY NA ARANŻACJĘ KORYTARZA: PRZESTRZEŃ POWITALNA W DOMU

Korytarz to pierwsze miejsce, które widzą nasi goście po wejściu do domu. Dlatego też jest to przestrzeń bardzo ważna, która powinna być pięknie i funkcjonalnie urządzona. W artykule przedstawiamy kilka pomysłów na aranżację korytarza, który będzie idealnym miejscem do powitania bliskich i znajomych.

 1. KOLOR KORYTARZA
  Wybór odpowiedniego koloru korytarza to już połowa sukcesu. Wiele zależy od naszych preferencji, jednak warto wybierać jasne i ciepłe barwy, które optycznie powiększą przestrzeń. Ciekawym połączeniem może być także to, aby jeden, nie większy niż jedna ściana była pomalowana w jaśniejszym kolorze niż reszta pomieszczenia.

 2. OŚWIETLENIE
  Oświetlenie w korytarzu to również element bardzo ważny. Najlepiej wybrać lampę sufitową, która rozświetla całe pomieszczenie, a także mniejsze punktowe oświetlenie, np. kinkiet, który posłuży jako oświetlenie strefowe.

 • Nie zapomnijmy o możliwości zastosowania oświetlenia pośredniego, czyli takiego, które rozświetla przestrzeń, ale także dekoruje korytarz. Dobrym pomysłem będzie border, czyli pasek światła, na całej długości ściany.
 1. DEKORACJE NA ŚCIANACH
  Korytarz to również doskonałe miejsce do aranżacji galerii zdjęć. Stwórzmy niepowtarzalną przestrzeń dobierając starannie ramki, a także zdjęcia, które będą podkreślać styl naszego mieszkania. Możliwości jest wiele, od klasycznych czarno-białych zdjęć, po pastelowe barwy i plakaty.
 • Innym pomysłem są dekoracje ścienna, które zwisają na linach, drucie lub drewnianych patyczkach. Powieszone na ścianie tworzą ciekawą strukturę przestrzenną.
 1. PRZECHOWYWANIE
  Każdy korytarz powinien być funkcjonalny. Warto zatem wyposażyć go w szafki, wieszaki, regały i kosze na buty. W ten sposób będziemy mieć pewność, że wszystkie rzeczy będą miały swoje miejsce, a przestrzeń będzie posprzątana i przede wszystkim mało przesadzona.

 2. MATY WEJŚCIOWE
  Zewnętrzna strona maty, którą kładziemy na zewnątrz posesji, powinna być wykonana z grubszych włókien, co pozwoli na oczyszczenie butów z kamieni, błota i zanieczyszczeń. Natomiast strona wewnątrz pomieszczenia, którą nasze stopy będą stąpały, powinna być miękka – najlepiej wykonana z weluru lub dywaniku.

 • Maty wejściowe, oprócz swojej funkcji praktycznej, mogą również stać się elementem dekoracyjnym. Wybierajmy zatem maty wejściowe w ciekawych wzorach, kolorach i formach.

Podsumowując, korytarz to bardzo ważna przestrzeń w naszym domu, która zasługuje na naszą uwagę i staranny wystrój. Warto zadbać o to miejsce, aby stało się ono nie tylko funkcjonalne, ale także piękne i przytulne.

Author: aledesign.com.pl