Jak dobrze dobierać obrzeża meblowe?

Samodzielne wykonywanie mebli może być nie lada frajdą i sprawić wiele przyjemności. Nie musisz być profesjonalnym stolarzem, to nie jest tak trudne, jakby się mogło wydawać. Wystarczy odrobinę poczytać i poćwiczyć, a po krótkim czasie jesteś w stanie budować naprawdę imponujące meble do swojego domu. Aby tak się jednak stało, musisz wiedzieć co nieco na temat elementów, z jakich takie meble można tworzyć. Jednym z takich elementów są właśnie obrzeża meblowe. W tym tekście dowiesz się jak dobrze je dobierać oraz wszystkiego co powinieneś wiedzieć na ich temat.

Pamiętaj, że obrzeża meblowe są bardzo ważne i w dużej mierze od nich zależy estetyczny wygląd mebli. Nieodpowiednio dobrana pod którymkolwiek z kątów sprawią, że twoje dzieło znacznie straci na wartości. Dowiedz się jakie masz możliwości wyboru i czym charakteryzuje się każdy z nich, aby nie popełnić błędu już na starcie.

Czym są obrzeża meblowe?

Na samym początku, warto żebyśmy sobie wyjaśnili, czym tak naprawdę są obrzeża meblowe i dlaczego należy je właściwie dobierać. Obrzeża meblowe to taśmy z klejem, które nakleja się na krawędzie mebli, aby zabezpieczyć płytę przed uszkodzeniem oraz, aby meble wyglądały bardziej estetycznie. Najczęściej stosuje się obrzeża z klejem papierowe 18 mm.

Zwróć uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane

Na rynku wiodą dwa główne rodzaje obrzeży – obrzeża PCV oraz obrzeża ABS. Każde z nich wykończone są klejem, aby z łatwością można było je przykleić do płyty. Ich wybór uzależniony jest od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim od ceny oraz tego, do czego będziemy te obrzeża wykorzystywać.

Jakość I kolor są nie bez znaczenia

Pamiętaj, że aby obrzeża dobrze spełniały wszystkie swoje funkcje powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów. W przeciwnym razie będziesz zmuszony już za niedługą chwilę wymieniać obrzeża i poddawać swoje meble renowacji. Pamiętaj również o właściwym doborze koloru. Sprawia to wiele problemów, a ta niewielka taśma źle dobrana może naprawdę szpecić.

Author: aledesign.com.pl