Nowoczesny wystrój wnętrz czyli ściana pomalowana w pasy

Każde pomieszczenie w domu od czasu do czasu wymaga remontu lub delikatnego odświeżenia. Czasami wystarczy jedynie pomalować ściany na inny kolor, nałożyć tapetę czy fototapetę a wnętrze od razu zyska nowy, świeży wygląd. Obecnie kolory farb są niezwykle różnorodne, mają nie tylko ciekawe nazwy ale też łatwo się je nakłada a przy tym ładnie pachną i są łatwe w usuwaniu z dłoni czy innych pobrudzonych powierzchni. A ogromny wybór kolorystyczny, pozwala dopasować je do każdej kolorystyki pomieszczenia.

Ściana pomalowana w pasy czyli malujemy ściany w holu

Hol często jest pomijany przy remontach, a przecież w każdym domu wnętrze to jest nader często użytkowane i także trzeba je odświeżać co jakiś czas. Hol można urządzić w dowolnym stylu, należy jednak pamiętać o tym, że wnętrze to powinno być jasne i przytulne, bo hole zazwyczaj są dosyć ciasne. Trzeba więc optycznie dodać im przestrzenności. Jest wiele ciekawych pomysłów na kolorystykę holu, wcale jednak nie trzeba się decydować tylko na jeden kolor ścian w holu. Obecnie bardzo modne są wszelkiego rodzaju pasy na ścianach. Ściana pomalowana w pasy będzie idealnie pasować do holu, szczególnie gdy tylko jedna ze ścian zostanie pomalowana w ten sposób. Jeśli by wszystkie ściany w holu tak pomalować, wtedy przestrzeń wydawała by się nieco przytłaczająca i ciasna.

Jaką kolorystykę wybrać do wykonania pasów na ścianie?

Aby zrobić efektowne pasy na ścianie, należy do tego użyć dwóch przeciwstawnych kolorów. Bardzo modne są obecnie biało czarne pasy, wyglądają one niezwykle efektownie na ścianie. Kolejną interesującą propozycją są pasy biało srebrne, mieniące się brokatowo. Jeśli zaś ktoś zdecydowanie bardziej woli ożywioną kolorystykę, to może się zdecydować na pasy w dwóch odcieniach błękitu, czerwieni, różu czy zieleni. Także pasy w szarościach są teraz bardzo na czasie. Nie trzeba koniecznie łączyć ze sobą dwóch kolorów, może ich być więcej. Pasy na ścianach cały czas są modne, wnętrze pomalowane pasami, zawsze będzie przykuwać uwagę.

 

Author: aledesign.com.pl