Zrób to sam – ozdoby do ogrodu z drewna

Drewno to jeden z najpopularniejszych materiałów, gdy chodzi o dekorowanie ogrodu. Dodając drewniane ozdoby do naszej przestrzeni na zewnątrz, możemy nadać jej ciepły i naturalny charakter. Zobacz, jak możesz samodzielnie wykonać różne ozdoby z drewna, które uatrakcyjnią naszą przestrzeń.

 1. Wykorzystanie palet

Palety to doskonały materiał do tworzenia mebli ogrodowych i innych dekoracji. Dzięki temu, że są już skonstruowane, można je łatwo przerobić na krzesła, stoliki, półki, półki kwiatowe, ramki na kwiaty itp.

 • Zaczynając od prostych mebli, można z palet zrobić krzesła lub ławki. Wystarczy je pociąć na odpowiednie części, połączyć i pomalować na wybrany kolor.

 • Z palet można też zrobić piękne półki kwiatowe. Wystarczy wymierzyć palety na równą wielkość i połączyć ze sobą, tworząc ramek. Następnie należy zamocować w nich donice i pomalować na wybrany kolor.

 1. Drzewo jako dekoracja

Drzewa, które rosną w naszym ogrodzie, mogą stać się doskonałą dekoracją samą w sobie. Dzięki temu, że są naturalne, można je w prosty sposób modyfikować i uatrakcyjniać ich wygląd.

 • Jednym z pomysłów na wykorzystanie drzewa jest stworzenie w nim schowka na mały grill. Można wydrążyć wewnątrz drzewa miejsce na ogień i dodać wyjmowany spód, by między innymi łatwiej było sprzątać.

 • Innym pomysłem jest zrobienie huśtawki na drzewie. Wystarczy przyczepić do gałęzi gruby kawałek liny i na nią zawiesić drewnianą ławkę. W ten sposób można stworzyć romantyczny kącik dla dwojga.

 1. Ozdoby z gałęzi

Gałęzie pozyskane z wyciągniętych drzew są również doskonałym materiałem do tworzenia różnych ozdób.

 • Z gałęzi można zrobić piękne wykończenie ścieżek w ogrodzie. Wystarczy poskładać je w równy sposób i połączyć.

 • Innym pomysłem jest stworzenie pergoli, na której rozwiną się rośliny pnące. Wystarczy przeszyć gałęzie ze sobą, tworząc konstrukcję, na której można zasadzić piękne kwiaty.

 1. Kwietniki z drewna

Kwietniki z drewna są piękną ozdobą ogrodu i pozwolą na zasadzenie roślin w stylu rustykalnym lub nowoczesnym.

 • Jednym z ciekawszych pomysłów na kwietnik jest wykorzystanie elementów skrzynki na owoce. Można obrócić ją do góry nogami, pomalować na wybrany kolor i zasadzić rośliny.

 • Innym pomysłem na kwietnik jest wykorzystanie pił włosowych. Wystarczy je zamocować w kształcie prostokąta i pomalować na wybrany kolor. Taki kwietnik doskonale sprawdzi się na balkonie.

 1. Schowek na drewno z palet

Jeżeli mamy w ogródku palenisko lub kominek, musimy szybko i wygodnie przechowywać drewno.

 • Schowek z palet jest prosty w wykonaniu. Wystarczy połączyć kilka palet ze sobą, tworząc ramkę na drewno. Następnie należy pomalować na wybrany kolor i cieszyć się praktycznym i estetycznym schowkiem.

Podsumowanie

Ozdoby z drewna to doskonały sposób na uatrakcyjnienie naszego ogrodu. Dzięki naszym poradom i instrukcjom, każdy może samodzielnie wykonać piękne meble i dodatki, które będą oryginalne i praktyczne. Nie traćmy czasu, zróbmy to sami i cieszmy się piękną przestrzenią na zewnątrz!

Author: aledesign.com.pl