Jak zrobić dekoracje z warzyw – pomysły na kreatywne aranżacje stołu

Wprowadzenie:
Urządzanie stołu na specjalną okazję lub zwykły obiad może być prawdziwą sztuką. Odpowiednia dekoracja zawsze dodaje uroku przyjęciu. Aby zaskoczyć swoich gości, zamiast tradycyjnych kwiatów, warto postawić na warzywa. W artykule przedstawimy kilka pomysłów na kreatywne dekoracje stołu z warzywami.

 1. Warzywa jako element dekoracyjny
  Warzywa takie jak papryka, ogórek, cukinia czy marchewka świetnie sprawdzą się jako element dekoracyjny. Można je w prosty sposób pokroić w ciekawe kształty, na przykład w formie kwiatów. Takie warzywne bukiety ułożone w misce z pewnością przyciągną uwagę wszystkich gości.

 2. Zdrowe i smaczne przystawki
  Warzywa doskonale sprawdzą się również jako przystawki. Kolorowe warzywa, takie jak pomidory koktajlowe, papryczki czy ogórki, ułożone na patyczkach, wyglądają nie tylko apetycznie, ale także dodają charakteru całemu stołowi. Można też podać mini wersje sałatek, na przykład caprese z mini pomidorów i mozzarelli albo sałatki z kurczakiem i kolorowymi paprykami.

 3. Warzywna tablica
  Innym sposobem na wykorzystanie warzyw do dekoracji stołu jest stworzenie warzywnej tablicy. Można ułożyć na stole całą gamę różnorodnych warzyw, takich jak fasolka szparagowa, ogórki, marchewki czy papryki. Warzywa ułożone w stosy lub w formie wachlarzy na pewno przypadną do gustu gościom. Dodatkiem do tablicy mogą być różnorodne sery, kiełki czy owoce.

 4. Warzywne lampiony
  Kreatywne dekoracje stołu z wykorzystaniem warzyw można zrobić także w formie lampionów. W takim przypadku warto zastosować miękkie warzywa, takie jak dynia lub bakłażan. Wystarczy wydrążyć wnętrze, umieścić świeczkę w środku i gotowe. Warzywne lampiony z pewnością zrobią wrażenie na gościach.

 5. Czas na soki
  Na koniec artykułu warto wspomnieć o pysznych sokach z warzyw. Oprócz ich zdrowotnego działania, można je wykorzystać także jako jedną z dekoracji stołu. Proste szklanki z różnymi sokami z marchwi, pomidorów czy buraków z pewnością uświetnią każde przyjęcie.

Podsumowanie:
Jak widać, dekoracje z warzyw to nie tylko zdrowy, ale także bardzo kreatywny sposób na przyozdobienie stołu. Liczy się tutaj pomysłowość i odwaga w tworzeniu. Warto postawić na warzywa i zaskoczyć swoich gości oryginalnymi i smacznymi dekoracjami.

Author: aledesign.com.pl