Aranżacja wnętrz w stylu industrialnym: Surowość i charakter

Aranżacja Wnętrz w Stylu Industrialnym: Surowość i Charakter

Industrially yours – który z nas nie słyszał o modzie na surowość i styl industrialny? W ostatnich latach to właśnie ten styl stał się jednym z najczęściej wykorzystywanych w aranżacji wnętrz. Ten trend wprowadził do naszego życia surowe, industrialne akcenty, które nadają pomieszczeniu biurowi i robią pomieszczenia bardziej wyraziste, jednocześnie wydobywając z nich ich klasę.
Poniżej przedstawiamy kilka przemyśleń na temat tego stylu.

 1. Co sprawia, że styl industrialny jest tak popularny?
  Styl industrialny tak naprawdę nie jest nowym wynalazkiem. W latach 50 i 60 XX wieku powstające loftowe mieszkania w Nowym Jorku i w innych miastach Stanów Zjednoczonych były pierwszych, które wprowadziły ten styl do świata aranżacji wnętrz. Po kilku dekadach ten styl zaczął się powracać, stając się jednym z najmodniejszych i najbardziej popularnych.
  Czym dokładnie jest styl industrialny? Jego charakterystycznymi cechami są surowe, nieprzetworzone materiały, ciężka i industrialna stylistyka, oraz smukłe, metalowe kształty.

 2. Surowe, industrialne akcenty
  Styl industrialny polega na wykorzystaniu prostych, ciężkich przedmiotów o charakterystycznej stylistyce. W aranżacji wnętrz najczęściej wykorzystujemy metalowe meble, duże okładziny z cegły lub bloków betonowych, oryginalne rolety przemysłowe z frędzlami oraz hale fabryczne lampy, z których emanuje smukły i minimalistyczny design.

Kilka przykładów:

 • Meble z przemysłową dystrybutorką, skrzyniami i półkami z drewna przemysłowego
 • Żyrandol z rur metalowych i pochwali,
 • Stary telefon na włączniku światła,
 • Duże, surowe lustra w ciężkich ramach z cegły lub betonu
 1. Jakie materiały najlepiej pasują do stylu industrialnego?
  Aktualnie najpopularniejszymi materiałami w stylu industrialnym są: metal, beton, szkło, drewno, skóra naturalna, liny i tkaniny. Popularne również są vintage dodatki, które dodają pomieszczeniu klimatu.
  Oto kilka pomysłów na wykorzystanie tych materiałów:
 • Metalowe kye pochwali z kowalskimi zacięciami
 • Stół ze sklejki drewnianej z metalowymi nogami, obite skórą i gazetą
 • Regał w stylu przemysłowym z półkami z puszki
 • Szklany stolik kawowy z rur metalowych
 1. Kolorystyka
  Do stylu industrialnego pasują głównie ciemne i surowe kolory, takie jak czarny, szary, grafitowy i czekoladowy brąz. Najpowszechniej z tych kolorów wykorzystuje się szary kolor, który świetnie komponuje się z metalowymi i betonowymi akcentami.

 2. Jak połączyć styl industrialny z innym stylem?
  W aranżacji wnętrz istnieją różne sposoby, jak można połączyć styl industrial z innymi stylami. Styl industrial ma wiele punktów styku z stylem skandynawskim, angielskim, czy kolonialnym. Styl industrialny doskonale komponuje się również z bielą, której używa się w aranżacjach wnętrz w stylu skandynawskim lub minimalistycznym.

Podsumowując, styl industrialny łączy surową twarz z klimatycznym klimatem. Dodanie elementów przemysłowych do wnętrza pomaga w uzyskaniu wyjątkowego stylu. Surowe, metalowe akcenty, ciężkie meble i smukłe lampy przemysłowe to tylko niektóre z elementów, które sprawiają, że aranżacje wnętrz w stylu industrialnym wyglądają tak wyjątkowo.

Author: aledesign.com.pl