Aranżacja wnętrz w stylu kolonialnym: Ciepło i egzotyka w twoim domu

Aranżacja wnętrz w stylu kolonialnym:
Ciepło i egzotyka w twoim domu

Styl kolonialny to sposób na stworzenie wnętrza, które emanuje egzotyką oraz ciepłem. Jest to przede wszystkim styl bardzo przytulny, który łączy elementy tradycyjnego stylu europejskiego z wpływami kultur kolonialnych.

  1. Połączenie klasycznych i etnicznych elementów

Styl kolonialny wymaga zastosowania odpowiednich elementów dekoracyjnych, takich jak stara mapa świata, drewniane meble oraz etniczne dodatki. Wprowadzenie do wnętrza kolorów takich jak jasnobrązowy, zielony eukaliptusowy, czerwony lub pomarańczowy przywodzą na myśl gorące klimaty Ameryki Południowej lub krajów afrykańskich.

  1. Materiały

Drewno jest podstawowym materiałem, który powinien pojawić się w aranżacji wnętrza w stylu kolonialnym. Najlepiej zastosować ciemne drewno, takie jak mahonie, orzech lub tek. W przypadku mebli należy postawić na ciężkie i masywne meble z widocznym ręcznie robionymi elementami.

  1. Dodatki

W stylu kolonialnym ważne są dodatki, takie jak dywany z motywami azteckimi, kute latarnie lub ceramiczne wazony. Warto pokusić się także o wykorzystanie roślin doniczkowych, takich jak fikusy, palmy lub paprocie. Dzięki nim wnętrze nabierze egzotycznego klimatu.

  1. Odpowiednie oświetlenie

W stylu kolonialnym oświetlenie powinno być stonowane, żyrandole i lampy najlepiej zastosować w kolorze ciemnego drewna lub mosiądzu. W aranżacji wnętrza w stylu kolonialnym należy unikać jaskrawych kolorów lub zbyt dużego blasku.

  1. Styl kolonialny – modne rozwiązanie

Styl kolonialny powrócił do łask wraz ze wzrostem zainteresowania designem i architekturą wnętrz. Więcej osób stara się odnaleźć dla siebie odpowiedni styl i przytulne, ciepłe rozwiązanie w przestrzeni domowej. Wprowadzenie elementów stylu kolonialnego do pomieszczeń będzie doskonałym rozwiązaniem, dzięki któremu nabierze ono zupełnie nowego, egzotycznego klimatu.

Author: aledesign.com.pl