Aranżacja wnętrz w stylu orientalnym: Egzotyka i bogactwo wzorów

Aranżacja wnętrz w stylu orientalnym: egzotyka i bogactwo wzorów

Styl orientalny czerpie inspiracje z bogatej kultury krajów Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki Północnej. Charakteryzuje się orientalnymi motywami, barwnymi wzorami i wykorzystaniem nietypowych materiałów. Aranżacja wnętrz w stylu orientalnym to świetny wybór dla osób, które chcą swojemu mieszkańcu dodać nieco egzotyki i nastrojowości.

 1. Kolory i materiały w stylu orientalnym

W stylu orientalnym dominują ciepłe kolory, takie jak czerwień, pomarańcz, złoto, fiolet, zielenie i niebieskości. Należy jednak pamiętać o umiarze, aby wnętrze nie stało się zbyt przytłaczające. Materiały, z których korzysta się przy aranżacji wnętrz w stylu orientalnym, to między innymi welur, jedwab, aksamit, skóra, drewno, metal oraz flizelina.

 1. Wzory i motywy w stylu orientalnym

W stylu orientalnym dominują bogate wzory i motywy. W aranżacji wnętrz w stylu orientalnym można wykorzystać np. motywy kwiatowe, geometryczne, arabeski, ornamenty. Nie straszne są tu także wymyślne wzory z pasków w kolorze złota na ciemnym tle. Kolejną istotną cechą stylu orientalnego są kryształowe żyrandole, dzieła sztuki i dekoracje w formie rzeźb, poduszek, obrusów i zasłon.

 1. Meble i dodatki w stylu orientalnym

W stylu orientalnym meble są bogato zdobione i przede wszystkim muszą być wygodne. Powinny być wykonane z drewna lub metalu oraz posiadać złocone ozdoby. W aranżacji wnętrz w stylu orientalnym nie może także zabraknąć lampek naftowych oraz parasoli orientalnych, które nadają ciepłemu, przyjemnemu klimatowi pomieszczenia. Do wyposażenia należy również dodać poduszki, dywany z długim włosiem, świeczniki i inne ozdoby.

 1. Kuchnia w stylu orientalnym

Kuchnia w stylu orientalnym to przede wszystkim bogactwo smaków i aromatów. Warzywa, orzechy, przyprawy, mięso (najczęściej drobiowe) i ryby to podstawowe produkty, które wykorzystuje się do przygotowania dań. Charakterystycznymi przyprawami są kumin, korzennik i szafran. Do charakterystycznych potraw zalicza się hummus, turecką kawę, baklawę, kuskus oraz indyjskie curry.

 1. Jak zaaranżować orientalny wystrój w pomieszczeniach?
 • Wybierz ciepłe kolory, takie jak czerwień, pomarańcz, złoto, fiolet, zielenie i niebieskości
 • Zastosuj materiały, takie jak welur, jedwab, aksamit, skóra, drewno, metal oraz flizelina
 • Zdobądź meble i dodatki złocone, wykonane z drewna lub metalu
 • Dodaj do wyposażenia poduszki, dywany z długim włosiem, świeczniki i inne ozdoby
 • Wykorzystaj wzory i motywy inspirowane kulturą krajów Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki Północnej
 • Do aranżacji wnętrz w stylu orientalnym dodać kuchnię, w której zdominują produkty bogate w smaki i aromaty, oraz przyprawy takie jak kumin, korzennik i szafran.

Arabeski, ornamenty, złote ozdoby, jedwab i welur – styl orientalny to świetna propozycja dla osób, które chcą wprowadzić egzotykę do swojego mieszkania. Wzory i motywy inspirowane kulturą krajów Azji, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, ciepłe kolory oraz przytulne meble i dodatki tworzą wyjątkowy klimat, którym można otoczyć swoje życie i wzbogacić swoje wnętrze.

Author: aledesign.com.pl