Aranżacja wnętrz w stylu retro-industrialnym: Połączenie przeszłości i nowoczesności

Aranżacja Wnętrz w Stylu Retro-Industrialnym: Połączenie Przeszłości i Nowoczesności

W dzisiejszych czasach wybór stylu aranżacji wnętrz jest niezwykle szeroki i zróżnicowany. Jednym z coraz bardziej popularnych trendów jest połączenie stylów retro oraz industrialnego. Efekt takiej aranżacji to z jednej strony nostalgia za przeszłością, a z drugiej strony futurystyczna estetyka, zapewniająca nowoczesny wygląd pomieszczenia. Czym jednak charakteryzuje się styl retro-industrialny? Jakie cechy powinny mieć meble oraz dodatki, aby idealnie wpisywały się w ten trend? Poniżej przedstawiamy wskazówki, które pomogą w stworzeniu oryginalnego i nowoczesnego wnętrza.

  1. Styl retro-industrialny – charakterystyka

Styl retro-industrialny to połączenie stylu industrialnego oraz stylistyki z lat 60. i 70. XX wieku. Charakteryzuje się on surowością oraz prostotą form, a także materiałów użytych do wykonania mebli i dodatków. W stylu tym dominują drewno, stal oraz skóra, co nadaje wnętrzu industrialny wygląd. Z kolei, styl retro to przede wszystkim meble w stylu vintage oraz jaskrawe kolory i wzory.

  1. Meble i dodatki w stylu retro-industrialnym

Aranżacja wnętrz w stylu retro-industrialnym wymaga odpowiedniego wyboru mebli i dodatków, które będą idealnie współgrały ze sobą. Najlepiej wybierać meble wykonane z drewna oraz stali – idealne będą klimatyczne regały, ławki, szafki oraz stoły. Wszystkie elementy powinny być utrzymane w minimalistycznej formie, która z jednej strony umożliwi zaprezentowanie surowych materiałów, a z drugiej strony pozwoli na eksponowanie ozdobnych dodatków.

  1. Kolory i wzory we wnętrzu retro-industrialnym

Aby wnętrze w stylu retro-industrialnym zyskało niepowtarzalnego charakteru, warto zdecydować się na mocne, jaskrawe kolory. Takie dodatki jak narzuty, poduszki, zasłony czy dywany w odcieniach czerwieni, żółci, zieleni czy granatu wprowadzą do wnętrza przytulną, kolorową atmosferę. Wzory w stylu vintage również są mocno pożądane we wnętrzach retro-industrialnych. Najlepiej postawić tu na kwiatowe motywy, geometryczne kształty czy plakaty z lat 60. i 70. XX wieku.

  1. Oświetlenie

Oświetlenie to niezwykle ważny element aranżacji wnętrz w stylu retro-industrialnym. Najlepszym rozwiązaniem są wiszące lampy przypominające styl lat 60. i 70. XX wieku, które można zestawić z klasycznymi żyrandolami wykonanymi z blachy. Ciemne i mroczne odcienie oraz metalowe klosze również wpisywane są w styl industrialny.

  1. Podsumowanie

Aranżacja wnętrz w stylu retro-industrialnym jest coraz bardziej popularnym trendem. Aby stworzyć nowoczesne wnętrze z nutką stylu vintage, warto postawić na minimalizm, surowe materiały oraz jaskrawe kolory. Niezbędne są meble z drewna oraz stali, o minimalistycznej formie oraz dodatki w klimatycznych wzorach. Wiszące lampy oraz klasyczne żyrandole wykonane z metalu stanowią idealne połączenie estetyki retro oraz industrialnej. Cudownym dodatkiem będą plakaty z lat 60. i 70. XX wieku oraz wszelkiego rodzaju gadżety wykonane ze stali, jak np. zegary, kosze, czy uchwyty na ręcznik. Podążając za powyższymi wskazówkami, można stworzyć wnętrze, które zachwyci nie tylko jego właścicieli, ale też wszystkich gości.

Author: aledesign.com.pl