Jesienne aranżacje – tanie, drogie i najdroższe

Gdy na dworze szaro i zimno, bardzo chcesz, żeby w Twoim domu zapanował ciepły klimat? Jednocześnie masz określony budżet, którego wolisz nie nadwyrężyć komponując jesienną aranżację? Poniżej znajdziesz podpowiedzi, jak wprowadzić przytulny nastrój, i to nie zależnie od środków pieniężnych jakimi dysponujesz.

Prawie za darmo – jesienne dodatki

Co powiesz na spacer do lasu i zbieranie liści? Potem wystarczy je wysuszyć, najlepiej wkładając między stronice książek. Dekoracje, które można z nich potem wyczarować, świetnie wpiszą się w jesienne aranżacje wnętrz. Z suchych liści, gałązek i traw ozdobnych możesz zrobić bukieciki, przewiązując je zwykłym jutowym sznurkiem lub ozdobną czerwoną wstążką. Duże, kolorowe liście z platana albo klonowe, ładnie prezentują się w ramkach na ścianie, dodając jesiennego uroku. Jeśli mowa o jesiennym uroku, niezbędne są świece. Nie kosztują dużo, a zapalone wieczorem wprowadzają ciepły, przytulny nastrój, co zwłaszcza istotne, gdy za oknem szaro i deszczowo.

Wydaj parę złotych i kup jesienne dekoracje

Jeżeli możesz sobie pozwolić na małe wydatki i chcesz, stosunkowo niskim kosztem, wprowadzić przytulne, jesienne aranżacje wnętrz, oto kilka podpowiedzi. Przede wszystkim postaw na jesienne kolory, czyli beże, brązy i zgaszone pomarańcz oraz żółty. W aktualne trendy wpisuje się welur i połyskujący atłas, wybierz któryś z tych materiałów, a wystrój dodatkowo będzie modny. A co kupić? Koce, pledy, poszewki na poduszki, a może wygospodarujesz trochę więcej pieniędzy na nowy puf czy jakiś inny niewielki mebel. Zupełnie inna dekoracja, pozostająca też w jesiennym nastroju, to duży plakat lub fototapeta na jednej ze ścian w Twoim domu. Co powiesz na kolorowy las albo purpurowo-złoto-żółte drzewo?

Jesienny nastrój na zasobną kieszeń

Blask świec jest uroczy, ale nie aż tak, jak płomień w kominku. Jeśli dysponujesz większym budżetem i chcesz, żeby w Twoim domu zapanował przytulny, jesienny klimat, rozważ kupno biokominka. To nie aż tak droga sprawa, bo mały naścienny kominek kupisz już za około 200 złotych. Te większe i bardziej ekstrawaganckie kosztują już sporo ponad 1000 złotych. Jak widzisz, rozpiętość cenowa jest duża i na pewno wybierzesz coś dla siebie. A jakie to przyjemne, w zimny jesienny wieczór, wypić lampkę wina w blasku kominka.

Author: aledesign.com.pl