Stół młodych – inspiracje dekoracyjne dla młodej pary

Dzień ślubu to bardzo ważne wydarzenie w życiu młodej pary, a aranżacja stołu, przy którym zasiądą nie tylko oni, ale również najbliżsi, przede wszystkim rodzinna, musi być perfekcyjna. Stół młodych to miejsce, które powinno być dekoracyjnym akcentem całej sali weselnej, ale również odzwierciedlać gust i styl pary młodej. Poniżej przedstawiamy inspiracje dekoracyjne dla młodej pary, które pozwolą na stworzenie niebanalnego i jednocześnie eleganckiego stołu weselnego.

 1. Minimalistyczny styl
  Jeśli para młoda stawia na minimalizm w wystroju wnętrz, to warto zastosować go również przy aranżacji stołu weselnego. Główną rolę odgrywa tutaj biel, która daje wrażenie czystości i elegancji. Na tym tle świetnie odnajdą się delikatne kwiaty, a także kryształowe lub szklane wazony, które dodadzą blasku.

 2. Rustykalny styl
  Jeśli para młoda lubi prostotę, ale jednocześnie zależy im na cieplejszym klimacie, to idealnym rozwiązaniem będzie rustykalny styl. Na stole warto postawić drewniane deski, na których ułożone zostaną małe, ale urocze kosze z owocami lub warzywami. Można również wykorzystać gałęzie drzew, które razem z delikatnymi płatkami kwiatów, udekorują stół.

 3. Styl glamour
  Jeśli para młoda kocha połysk i blask, to styl glamour jest dla nich idealnym rozwiązaniem. Na stole powinny pojawić się świeczniki, kryształowe wazy oraz srebrne i złote akcesoria, którym prym wiodą talerze i sztućce. W tym przypadku również czerń i biel będą idealnym tłem do dekoracji.

 4. Kwiaty w roli głównej
  Kwiaty towarzyszą nam przy każdej uroczystości, a na stole weselnym muszą być obecne w szczególny sposób. Oprócz bukietu ślubnego, który zazwyczaj ma swój wyjątkowy i indywidualny charakter, warto postawić na dekoracje kwiatowe na stole. Można zdecydować sie na jednorodną kompozycję, ale równie dobrze można postawić na różnorodność – od delikatnych piwonii po bujne różane kompozycje.

 5. Detale, detale, detale
  Artykuł o aranżacji stołu młodych nie byłby kompletny bez poświęcenia kilku słów samym detalom. Podstawą jest obrus, który najlepiej kiedy jest biały, jednak można eksperymentować z kolorami i w zależność od stylu wesela. Pamiętajmy też o serwetkach, które idealnie dopełnią cały wystrój stołu. Ostatecznym elementem są akcesoria, w których równie dobrze sprawdzą się zarówno srebrne sztućce, jak i złote podstawki na talerze.

Stół młodych to centralne miejsce przy każdej weselnej celebracji. W dzisiejszych czasach możliwości aranżacji stołu są niemalże nieograniczone. Wybierając odpowiedni styl i detale, młoda para może stworzyć niepowtarzalną, elegancką i przede wszystkim piękną dekorację stołu, która uświetni każdą weselną oprawę.

Author: aledesign.com.pl