Aranżacja wnętrz w stylu skandynawsko-boho: Minimalizm i swoboda

Aranżacja wnętrz w stylu skandynawsko-boho: Minimalizm i swoboda

Styl skandynawski z jednej strony, a styl boho z drugiej to mieszanka, która na pierwszy rzut oka może wydawać się niemożliwa do połączenia. Jednak ich połączenie w jednej aranżacji wnętrz daje efekt niezwykle interesujący i harmonijny. Styl skandynawski charakteryzuje się minimalizmem, jasnymi kolorami i prostymi formami, natomiast styl boho to styl wolny, połączony z wnętrzem wyjątkowo intensywnymi kolorami, różnorodnymi fakturami i orientalnymi wzorami. Wraz z połączeniem tych dwóch stylów, powstaje bardzo oryginalna aranżacja, przyciągająca uwagę swoją oryginalnością i nienaganną równowagą.

Minimalizm w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to naturalna prostota, zwrócone na funkcjonalność i ergonomiczność. Charakterystyczne są małe, niskie meble, które pozwalają maximilian na przewiewność i przestrzeń. Taki minimalizm łączy się idealnie z boho, możemy zastosować tę prostotę jako tło dla wyrazistych detali i dodatków. Skandynawski styl przydaje się także w zestawieniu barw, gdyż zaaranżowane klasyką zostają uzupełnione kolorami. W tle białych ścian pojawiają się kolorowe tkaniny, dodatki czy dywany, które wyraziście tworzą aranżację.

Swoboda w stylu boho

Boho to styl wolnościowy, bardzo swobodny w zestawieniach kolorystycznych, fakturach i wyborach. Styl ten charakteryzuje się jaskrawymi kolorami, wzorami etnicznymi oraz ręcznie robionymi akcesoriami. W scaleniu z misternie wykreowanym stylem skandynawskim przybiera bardziej wyważony i spokojny wyraz. Boho projekty w aranżacji mieszkaniowej to przede wszystkim tekstylia- poduszki, chodniki do pokoi i dywany, najczęściej w splotach z miękkich wełen zwierzęcych. Wnętrza tej specyfiki niezbędne są akcesoria – zdjęcia, lampy, wazony, srebrne gadżety i zdobione ramy.

Odpowiednie meble

Charakterystyczne dla stylu skandynawskiego, meble spełniają wyobrażenia prostoty i ergonomiczności. Bardzo popularne są meble z drewna, w stylu japońskim – proste i spójne z materią neo-ceramiczną.

Meble w stylu boho są zazwyczaj ręcznie robione, z ciekawych, ekskluzywnych materiałów. Wszystko jest skoncentrowane na detale. Lubiąc projekty, wymagają kobiecości i subtelnosci.

Dodatki i dekoracje

W stylu skandynawskim zazwyczaj wykorzystujemy minimalną ilość dekoracji i dodatków. Zwracają uwagę okrągłe lustra, proste kinkiety, zdobniki i zegary. W stylu boho koszty na dekoracje są bez ograniczeń – parawany, filtry, biżuteria na ścianie, pierzynki i kontrolé na ramki okularów – wszystkie dekoracje muszą przynająć się do sklepu, co charakteryzuje ten styl.

Wnętrza w stylu skandynawsko-boho zyskują na popularności dzięki połączeniu minimalizmu z wolnością artystyczną. Jest to styl, który na stałe wpisuje się w estetykę nowoczesnego, na pętach stylu, a także stylu glamour, będąc doskonałą alternatywą dla ludzi ceniących sobie niebanalne aranżacje, w których czułość łączy się z stylem i dobrym gustem.

Author: aledesign.com.pl