Czy tuczące potrawy są aż takie złe?

Tuczące potrawy takie jak pączki składają się ze smalcu, cukru oraz mąki które na końcu zostają smażone w głębokim oleju. Przez najbliższy czas będziemy czuć że jesteśmy najedzeni lecz odbije się to na naszym zdrowiu. Zbyt częste jedzenie tuczących potraw doprowadzi nas do wielu chorób, takich nawet jak śpiączka cukrzycowa.

Raz na dłuższy czas zjedzenie czegoś słodkiego nam nie zaszkodzi ale warto pamiętać że wszystko z umiarem. Kaloryczna bomba to także chipsy które bardzo często dajemy naszym dzieciom nie zdając sobie sprawy z tego co tak naprawdę robimy. Już od najmłodszych lat trzeba przyzwyczajać dzieci do jedzenia owoców i warzyw.
Wydaje się ze wafle ryżowe lub bułki które jemy codziennie są niskokaloryczne a tak naprawdę zawierają w sobie ogromne ilości kalorii.
Nie należy ich zabierać zbyt często do znanych restauracji z fast foodami aby nie zostało im to z przyzwyczajenia gdy dorosną. Zdrowie nasze i naszych dzieci jest bardzo ważne a więc należy o nie dbać jak tylko możemy, co nie oznacza ze raz na dłuższy czas nie możemy pozwolić sobie na małe ilości fast foodów lub chipsów.

 

Author: aledesign.com.pl